Ad image

Gërvalla ftohet nga sekretari i SHBA-së Blinken në “Summit of the Americas”

Alban Begolli
Alban Begolli 16:51 -07/06/2022

Zëvendëskryeministrja njëherësh ministrja e Punëve të Jashtme dhe e Diasporës, Donika Gërvalla me ftesë të Sekretarit të Shtetit, Antony J. Blinken, do të marrë pjesë në “Summit of the Americas”, i cili do të mbahet në Los Angeles të ShBA-së, transmeton KosovaNews.

Kjo është hera e parë që Republika e Kosovës përfaqësohet në ketë Samit.

Në marxhinat e këtij Samiti, ministrja Gërvalla do të zhvillojë takime bilaterale me zyrtarë të lartë shtetëror si dhe do të vazhdoj lobimin për të forcuar subjektivitetin ndërkombëtar të Kosovës. /KosovaNews/

Shpërndaje