Ad image

Fillon dezinfektimi kundër mushkonjave në Prishtinë

Kosova News
Kosova News 22:43 -13/06/2022

Me ardhjen e stinës së verës dhe intensifikimit të mushkonjave, Komuna e Prishtinës të hënën ka nisur dezinfektimin e kryeqytetit, raporton KosovaNews. Ekipet e dezinfektimit hapësinor, sot janë parë gjatë orëve të mbrëmjes në Parkun e Qytetit Ndërkohë, kjo ishte bërë e ditur përmes një njoftimi në faqen zyrtare të kësaj Komune në Facebook, ku thuhet se dezinfektimi hapësinor fillon me datë 13.06.2022, nga ora 19:00 Gjithashtu është bërë e ditur se dezinfektimi do të bëhet në total gjashtë herë gjatë sezonit/KosovaNews/

Shpërndaje