LIVE-VIDEO/ Kryeministri Kurti tregon prapaskenat e takimeve në Bruksel: Borrelli e Lajçaku ishin në sinkron me Serbinë 

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe zëvendësi i tij, Besnik Bislimi po mbajnë konferencë për media. Kjo është konferenca e parë pas takimit të së enjtes në Bruksel i cili përfundoi pa ndonjë rezultat. Kryeministri ka folur për prapaskenat e takimeve që zhvilloi në Bruksel me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq dhe me diplomatët e BE-së, … Continue reading LIVE-VIDEO/ Kryeministri Kurti tregon prapaskenat e takimeve në Bruksel: Borrelli e Lajçaku ishin në sinkron me Serbinë