Kryeministri sllovak në “gjendje të rëndë” si pasojë e plagosjes me armë

Në një përditësim në faqen zyrtare të kryeministrit të Sllovakisë, Robert Fico në Facebook thuhet se ai është në gjendje të rëndë shëndetësore.  Sipas përditësimit, kryeministri është qëlluar disa herë dhe se tani po transportohet me helikopter për në qytetin e afërt të Banska Bystrica, raporton BBC. Agjencia e lajmeve TASR ka raportuar të mërkurën … Continue reading Kryeministri sllovak në “gjendje të rëndë” si pasojë e plagosjes me armë