Ad image

Alban Begolli

1063 Articles

Kurti takohet me boshnjakët dhe shqiptarët që jetojnë në Serbi, kërkojnë reciprocitet të të drejtave

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka takuar këtë të shtunë përfaqësues politikë

15:46 -04/02/2023

Përballë përkrahjes së pakursyer, Erdogan i kërkoi Kurtit vetëm një gjë

Kryeministri i vendit, Albin Kurti ka qëndruar të premtën në Turqi ku

12:19 -04/02/2023

Limaj feston sot ditëlindjen

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, feston ditëlindjen. Limaj mbush 52 vite,

11:58 -04/02/2023

Pas reagimeve të shumta, deklarohet drejtori i RTK-së, Rilind Gërvalla

Drejtori i sapo zgjedhur i Radio Televizionit të Kosovës, Rilind Gërvalla ka

11:08 -04/02/2023

Mehaj: Trupat tanë të gatshëm për operacione në kushte ekstreme dimërore

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj ka deklaruar se trupat e Qendrës Ndërkombëtare

10:52 -04/02/2023

Kusari-Lila shpërndan videon e KosovaNews: Vuçiq njëjtë si Putini, i duan kundërshtarët në burg

Duke e shpërndarë videon e publikuar ditë më parë nga mediumi KosovaNews,

10:24 -04/02/2023

Policia në alarm – Katër të sëmurë ikin nga Enti Special në Shtime

Katër persona, tre meshkuj dhe një femër raportohet se janë larguar nga

09:29 -04/02/2023

MSh themelon grupin për zhvillimin e programit shtetëror për kontrollin e kancerit

Ministria e Shëndetësisë në Ditën Botërore të Kancerit, ka njoftuar se kanë

09:21 -04/02/2023

Erdogan në takimin me Kurtin: Tregtia e jashtme me Kosovën nga 600 milionë do të arrijë në 1 miliard euro

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, gjatë takimit që ka zhvilluar të premten

19:11 -03/02/2023

Presidenti Erdogan takon kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, priti në takim kryeministrin e Kosovës,

18:06 -03/02/2023